Bezpečnost smart fortwo cabrio

Bezpečnost.

Srdce inovativní koncepce bezpečnosti smart: bezpečnostní rám tridion je vyroben z high-tech oceli a obklopuje cestující jako tvrdá ořechová skořápka. Deformace je v případě nárazu minimální. Na vizuální úrovni vytváří nezaměnitelný ikonický vzhled.

asistent při bočním větru

Bere větru dech: asistent při bočním větru je schopný kompenzovat i silné poryvy větru. Když snímače esp® vyhodnotí, že vozidlu hrozí opuštění jízdního pruhu, okamžitě spustí řízený brzdný zásah. Vozidlo si zachová směr a je značně snížena namáhavost řízení.

Předcházení nebezpečným situacím

Předcházení nebezpečným situacím: varovná funkce odstupu založená na radaru může pomoci předejít nehodám v důsledku najetí na vozidlo zezadu. Pokud je detekována nedostatečná bezpečná vzdálenost, rozsvítí se ve sdruženém přístroji kontrolka. Pokud je vzdálenost kritická a hrozí riziko kolize, zazní také akustické varování.

asistent jízdy v pruzích

Udržuje Vás ve stopě: asistent jízdy v pruzích je pozorný pomocník, který Vás chrání před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu. Videokamera skenuje čáry na vozovce a detekuje rozdíly v kontrastu mezi povrchem vozovky a čárami jízdního pruhu. Je spuštěno akustické a optické varování.

airbagy

Pět airbagů ve standardní výbavě: smart fortwo kabrio je vybaven airbagem řidiče a spolujezdce a kolenním airbagem pro řidiče. V příslušných opěradlech je rovněž integrován hlavový/hrudní airbag řidiče a spolujezdce.

karoserie

V současnosti nejpevnější karoserie kabrio: torzní pevnost je pro kabrio velmi důležitým bezpečnostním faktorem. U modelu smart fortwo kabrio byla v porovnání s jeho předchůdcem pomocí speciální směsi různých typů oceli zlepšena o cca 15 % .

ochranný oblouk

Bezpečná jízda i se staženou látkovou střechou: ochranný oblouk modelu smart fortwo kabrio dodává karoserii větší stabilitu. řidiče a spolujezdce.

Copyright © 2015-2020 CENTRUM Moravia a CENTRUM Moravia Sever. Všechna práva vyhrazena.
Webmaster WSO.cz