asistenční systémy smart forfour

Asistenční systémy a bezpečnost

Aktivní, pasivní, inovativní.
Nejlepší je nebezpečným situacím předcházet, a tak je smart forfour vybaven celou řadou inovativních asistenčních systémů, jejichž úkolem je zabránit nehodám.

Spotřeba paliva (kombinovaná) 4,2 l/100 km,

Emise CO2 (kombinované) 97 g/km[1]

Výrazné prvky.

smart forfour – filmová upoutávka asistenční systémy a bezpečnost

Bezpečnostní rám tridion.

smart forfour – bezpečnostní rám tridion.

Srdce inovativní bezpečnostní koncepce smart.
Bezpečnostní rám tridion je vyroben z hi-tech oceli a obklopuje cestující jako tvrdá ořechová skořápka. Deformace je v případě nárazu minimální. V kombinaci s bodypanely je vytvořen nezaměnitelný ikonický vzhled.

Asistenční systémy.

smart – asistent při poryvech bočního větru

Asistent při poryvech bočního větru.

Asistent při poryvech bočního větru je schopný kompenzovat i silné nárazy. Když snímače esp® vyhodnotí, že vozidlu hrozí opuštění jízdního pruhu, okamžitě spustí řízený brzdný zásah. Vozidlo si zachová směr a je značně snížena namáhavost řízení.

Asistent při poryvech bočního větru řidiči pomáhá v případě náhlých nárazů větru:

  • Brzdný zásah na úpravu směru jízdy prostřednictvím esp®
  • Přímější držení stopy s méně namáhavým řízením
  • Vyšší bezpečnost a komfort pro řidiče
  • Aktivní od rychlosti 80 km/h během přímé jízdy a v lehkých zatáčkách

Varovná funkce odstupu s optickým a akustickým varováním.

Varovná funkce odstupu založená na radaru může pomoci předejít nehodám v důsledku najetí na vozidlo zezadu. Pokud je detekována nedostatečná bezpečná vzdálenost, rozsvítí se ve sdruženém přístroji kontrolka. Pokud je vzdálenost kritická a hrozí riziko kolize, zazní také akustické varování.

Asistenční systém řidiče varuje řidiče před rizikem najetí na vozidlo zezadu ve dvou stupních:

  • Stupeň 1: vizuální varování, když není zachována bezpečná vzdálenost bez akutního rizika kolize
  • Stupeň 2: vizuální a akustické varování, když se vzdálenost stává kritickou s akutním rizikem kolize

smart – preventivní varování před kolizí

Nárazový senzor pro aktivaci výstražných světel.

Pokud se během nehody rozvinou airbagy, nárazový senzor automaticky zapne výstražná světla. Vozidla jedoucí za Vámi jsou tak varována včas a je možné zabránit případné kolizi.

abs – protiblokovací systém brzd s elektronickou distribucí brzdné síly.

Protiblokovací systém brzd zabraňuje zablokování kol během nouzového brzdění. Vozidlo zůstává ovladatelné a je možné se vyhnout překážce. Elektronické rozdělení brzdné síly zajišťuje optimální rozdělení brzdných sil mezi přední a zadní nápravou.

esp® – elektronický stabilizační program.

esp® může zabránit nehodám způsobeným vychýlením. Systém porovnává chování vozidla s řidičovým záměrem, např. na základě polohy volantu. Bleskový brzdný zásah u jednotlivých kol a úprava točivého momentu stabilizují vozidlo.

TEMPOMAT s omezovačem rychlosti (variabilní omezení rychlosti).

TEMPOMAT umožňuje nastavit požadovanou rychlost. Pomocí omezovače rychlosti lze zároveň nastavit maximální rychlost. Tím je zajištěn přídavný komfort a bezpečnost v případě omezení rychlosti, např. v oblastech s omezením rychlosti na 30 km/h.

smart forfour – asistent jízdy v pruzích

Asistent jízdy v pruzích s akustickou a optickou výstrahou.

Asistent jízdy v pruzích je pozorný pomocník, který Vás chrání před neúmyslným opuštěním jízdního pruhu. Videokamera skenuje značení na vozovce a detekuje rozdíly v kontrastu mezi povrchem vozovky a vodorovným značením. Je spuštěno akustické a optické varování.

smart forfour – asistent rozjezdu do kopce

Asistent rozjezdu do kopce.

Asistent rozjezdu do kopce zabrání couvání vozidla při rozjezdu ve svahu. Systém je součástí esp® a udržuje brzdný tlak po dobu, kdy řidič přesouvá nohu z brdového pedálu na pedál akcelerace.

smart – systém kontroly tlaku vzduchu v pneumatikách

Systém kontroly tlaku vzduchu v pneumatikách.

Pokud hodnota klesne pod bezpečnou úroveň, rozsvítí se ve sdruženém přístroji varovná kontrolka. Tím se automaticky snižuje riziko poruch a nehod.

 

smart – pomoc při parkování

Pomoc při parkování.

Zadní pomoc při parkování usnadňuje manévrování a pomáhá zabránit nepříjemným škodám. Tři senzory v zadním nárazníku měří vzdálenost od detekované překážky. Čím kratší je vzdálenost, tím kratší jsou intervaly mezi varovnými tóny, které kulminují v nepřetržitý tón.

smart – Parkovací kamera

Parkovací kamera.

Zpětná kamera činí parkování couváním jednodušší a bezpečnější. Zapne se při zařazení zpátečky a oblast za vozidlem zobrazuje na displeji systému smart. Dynamické naváděcí linie ukazují úhel natočení volantu.

Airbagy.

smart forfour – airbagy

Airbagy pro řidiče a spolujezdce vpředu.

Airbagy řidiče a spolujezdce se rozvinou jako ochranná vrstva a mohou zabránit vážným zraněním hrudníku nebo hlavy. Vzduchové polštáře se nafouknou během několika milisekund, aby poskytly ochranu horní části těla a rozdělily sílu na co největší plochu.

Kromě airbagů řidiče a spolujezdce je smart forfour ve standardu vybaven kolenním airbagem řidiče a dvěma hlavovými/hrudními airbagy v opěradlech řidiče a spolujezdce.

Copyright © 2015-2020 CENTRUM Moravia a CENTRUM Moravia Sever. Všechna práva vyhrazena.
Webmaster WSO.cz